עופר ברנשטיין

קורא קומיקס מזה מספר רב של שנים. תחום קריאתו רחב ומקיף סגנונות רבים ומגוונים ממנגה יפנית ועד אלטרנטיבי ישראלי. בין כותריו המועדפים - עבודותיהם של וויל אייזנר ופרנק מילר וסדרת הקאלט של מארק איווניר וסרג'יו ארגונס - GROO THE WONDERER. סטודנט לתקשורת, עורך וידאו במקצועו וכותב קומיקס למגירה לעת מצוא.ג'ובניק: סיפור אישי -רקע לאומי    06/10/2008    עופר ברנשטיין
כתבה חדשה ומעניינת של לא אחר מעופר ברנשטיין.
Licensable Bear™ #3 - אני אוהב דמגוגיה זולה או קווים בעבודתו של נמרוד רשף    01/06/2008    עופר ברנשטיין
ביקורת נוספת של עופר ברנשטיין. הפעם על קומיקס אמריקאי שאחד מהכותבים שלו הוא לא אחר מנימיני הלו הוא נמרוד רשף.
Mendel's Daughter – A Memoir- ביקורת ליום הזיכרון לשואה ולגבורה    01/05/2008    עופר ברנשטיין
ביקורת נוספת למסורת ביקורת יום השואה של עופר ברנשטיין.
או - האזרח קיין של הקומיקס Wimbledon Green: The Greatest Comic Book Collector in the World    27/03/2008    עופר ברנשטיין
המתנו חיכינו והנה עופר ברנשטיין חזר אלינו עם כתבה חדשה ובלעדית. קומיקס אספני לא לאספנים בלבד.
לך דבר אל העצים - Trees - The green testament    22/02/2008    עופר ברנשטיין
עופר ברנשטין מגיש לנו ביקורת חדשה על חוברת קומיקס מיוחדת של האומן יעקוב קירשן. שכולה על עץ אחד. זו כתבה ראשונה בסידרת כתבות על קומיקס קצת אחר.
ארבעת המופלאים? מה כל-כך מופלא?    25/06/2007    עופר ברנשטיין
Fantastic Four 2- rise of the silversurfer להשאיר את העוגות שלמות בכל החתונות. ביקורת חדשה של עופר ברנשטיין על הסרט החדש של ארבעת המופלאים.
בקומיקס הזה כבר היינו    05/06/2007    עופר ברנשטיין
ביקורת חדשה של עופר ברנשטיין על Combat Zone: True tales of GI's in Iraq
סוד במשפחה: ביקורת מיוחדת לכבוד יום השואה    15/04/2007    עופר ברנשטיין
ביקורת מיוחדת לכבוד יום השואה מאת עופר ברנשטיין
שליפה מהמותן : GUNNED DOWN, אנטולוגיה של עשרה סיפורי מערבונים קצרים    14/04/2007    עופר ברנשטיין
ביקורת של עופר ברנשטיין על GUNNED DOWN קומיקס מערבון מבית היוצר של חברת TERRA MAJOR
קומיקס קוגנטיבי - הדיסוננס קוגנטיבי וקוראי הקומיקס בישראל ''התקציר''    14/04/2007    עופר ברנשטיין
תקציר המחקר של עופר ברנשטיין, על קורא הקומיקס הישראלי והחברה הסובבת אותו
סטריאוטיפים גזענים בתוכנית מק 22    02/03/2007    עופר ברנשטיין
תקציר עבודת המחקר של עופר ברנשטיין, על העולים האתיופים בראי סדרת האנימציה של מ.ק 22
קומיקס קוגנטיבי - הדיסוננס קוגנטיבי וקוראי הקומיקס בישראל    20/02/2007    עופר ברנשטיין
מחקר מאת עופר ברנשטיין על קורא הקומיקס הישראלי והחברה הסובבת אותו
העבודה מלאה של עופר ברנשיטיין על מ.ק 22    03/12/2006    עופר ברנשטיין
ארבעה סיפורים קצרים בשחור ולבן – ביקורת קומיקס ישראלי - ''רדומים''    08/09/2006    עופר ברנשטיין
"רדומים" היא חוברת קומיקס ישראלי קצרה שראתה אור לקראת פסטיבל הקומיקס, אנימציה וקריקטורה ה – 6 שאך הסתיים. היא מכילה ארבעה סיפורים קצרים: פיל, עכביש, דובדבן ורכבת. שלושת הראשונים – סיפורי קומיקס והאחרון - ספק פרוזה ספק שירה בליווי איורי הכותב.
צפייה חסרת ציפייה בהשלכות הצפויות – ביקורת סרט - סופרמן חוזר    12/08/2006    עופר ברנשטיין
"סופרמן חוזר", הסרט החדש בסדרת סרטי סופרמן העולה על מסכי הקולנוע בארץ בשבוע הקרוב, מהווה נקודת ציון נוספת ביחסים ההפכפכים בין מדיום הקומיקס למדיום הקולנוע. הוא מגלם בתוכו את כל הטוב ביחסים אלה אך במבט מעמיק מעצים את הבעיות ומחדד את החסרונות של שיתוף עלילות ביניהם.
הקומיקס האינטראקטיבי הראשון – ביקורת קומיקס    14/07/2006    עופר ברנשטיין
בכל שנה, מהווה עונת הקיץ נקודת שיא בשוק הקומיקס הישראלי. פסטיבל הקומיקס אנימציה וקריקטורה הנערך כל שנה בסוף אוגוסט (השנה הוא יערך בין ה - 26 ל- 29) משמש נקודת עוגן ליוצרים לחשוף את עבודותיהם החדשות והשמחה רבה. סנונית ראשונה, המבשרת את בוא גשמי הקומיקס, נחתה בשווקים כבר בשבוע הספר העברי האחרון בשם "בילי אייקרס ואוצר כורי הזהב".
על השואה ולזכר הגבורה – ביקורת קומיקס    25/04/2006    עופר ברנשטיין
"סוד במשפחה" (A Family Secret) הוא פרויקט קומיקס במימון והפקת מוזיאון בית אנה פרנק ומוזיאון המחתרת ההולנדית. זהו סיפור עלילתי, המתאר אירועים ותהליכים היסטוריים המייצגים את התקופה, הנשען על מקורות היסטוריים רבים ועל סמך אירועים ועדויות, אך אינו מגולל קורותיה של אף דמות אמיתית.
העבודה מלאה של עופר ברנשיטיין על מ.ק 22    03/03/2006    עופר ברנשטיין
הייתכן קומיקס ביוגרפי למען הדורות הבאים?    23/01/2006    עופר ברנשטיין
בתאריך ה – 15 לינואר 2006 צויין ברחבי ארה"ב יום הולדתו ה-77 של אחד מגדולי מנהיגי תנועת השוויון וזכויות האזרח בארה"ב, מרתין לות'ר קינג. ביום הולדתו ה-63 יצאה לזכרו חוברת קומיקס מיוחדת שהעלתה את השאלה: האם חוברות קומיקס להנצחת פועלו של אדם, דבר טוב הן מיסודן או מבזה?
אפשר גם אחרת? – ביקורת קומיקס    11/10/2005    עופר ברנשטיין
שימוש נרחב ובוטה בנפיחות מעצבן אתכם? קיום יחסי מין חופשיים נראה חסר טעם וזול בעיניכם? מצד שני - האם תובנות חיים משמעותיות הן מה שמניע את חייכם? אם כן, יש להניח ש"שירלי", ספרון הקומיקס (הלא כל כך חדש), מאת נעה אבאבנל ואמיתי סנדי יציג בפניכם קצת מזה וקצת מזה ובסיומו אפילו לא תרגישו מרומים.
תמונת חיים אופטימית של כאן ועכשיו – ביקורת קומיקס    10/08/2005    עופר ברנשטיין
הרבה שינויים עוברו על אורי פינק בשנה וחצי האחרונות. זה החל ב'גירושיו' ממעריב לנוער והפך מהר מאוד להתנתקות מהוצאת 'מודן', המוציא לאור הקבוע אתו עבד והסתיים לפני כמה חודשים עם חנוכת מותג הקומיקס החדש שלו – 'קוץ'.
15 סיפורים – כותב ידוע אחד – ביקורת קומיקס    22/07/2005    עופר ברנשטיין
סמואל קלמנטס, הידוע יותר בשם העט מארק טווין, היה אחד הכותבים המוכשרים והפוריים ביותר של האומה האמריקאית. מעבר לדמויות הקלאסיות והמוכרות שלו, האקלברי פין, תום סוייר והדוד תום, מסתתר עולם נפלא ומסתורי, מלא דמויות משעשעות וטראגיות, הומור ציני קודר ואנקדוטות אנושיות מרגשות.
'אושוויץ' - דרך הסמלים או הקלישאות – ביקורת קומיקס    03/05/2005    עופר ברנשטיין
כשמדברים על החיבור הנדיר בין שואה וקומיקס עולה בהקשר מיידי שמה של יצירת הקומיקס 'מאוס' (MAUS) או שמו של ארט שפיגלמן, יוצרה. שפיגלמן היה אומנם מחלוצי הנצחת השואה בתעשיית הקומיקס ,אך הוא לא היה היחיד. אחד הניסיונות המעניינים ביותר בתחום היה ספרו של פסקל קרוצ'י (Pascal Croci) הצרפתי' –'אושוויץ'.
ההוצאה העברית והמנגה היפנית – ביקורת מנגה בעברית    01/01/2005    עופר ברנשטיין
אומרים שאנימה הולכת טוב עכשיו אצל בני הנוער בארץ. אומרים שהנוער בארץ לא אוהב לקרוא כל כך, ומעדיף טלוויזיה. אומרים שהציונים של בני הנוער הישראלים בבחינות בינלאומיות באנגלית מתדרדרים. אומרים שבני הנוער הישראלים, העצלנים, לא יודעים לקרוא אנגלית ולא רוצים לקרוא עברית. אומרים. אומרים, שידיעות אחרונות החליטו לצאת במיזם חדש – לתרגם מאנגה לעברית. אומרים. עם כל האמירות האלו... מה זה אומר לנו?
רלוונטי יותר מתמיד – מודעות עם קצת ביקורת קומיקס    14/12/2004    עופר ברנשטיין
חודש דצמבר, מוכרז זה מספר שנים, כחודש המודעות הבינלאומית לאיידס. איידס וזה כבר מזמן ידוע, אינה סתם עוד מחלה אלא מגפה אדירה ויש אומרים – המגפה של שנות ה-2000.לכבוד ובעיקר כחלק, מהפעילויות השונות להבאת הנושא למודעות, בחר עופר ברנשטיין להעלות ביקורת זו, על קומיקס ייחודי העוסק בנושא.
בדרך אל הגאולה – ביקורת קומיקס    26/11/2004    עופר ברנשטיין
'קוקו' (CUCKOO), קומיקס הביכורים של מדיסון קלל הוא בעצם מסע בנפשה המפוררת והמבולבלת, המהווה חלק מתהליך התרפיה והטיפולים הפסיכולוגיים שלה. עופר ברנשטיין, פנים חדשות ב – ISF, צולל למעמקים ומציג את הזוית המיוחדת שלו על קומיקס מיוחד זה.

ofer@giriofer.com