אבי סבג

דמות מוכרת בתחום משחקי התפקידים. בין המקימים של האתר שדים מתחת לכיור - מגזים משחקי התפקידים הותיק. בגלגול קדום יותר כתב למגזין "וויז". כיום בשלבי סיום תואר הרפואה שלו ובכך מגשים את השם שניתן לו לפני שנים אבי "הדוקטור" סבג.הנסיך בעל יד הכסף    08/12/2006    אבי סבג
קורום ג'יליין ארסיי, הנסיך בגלימת הארגמן, הוא בעיני רבים להתגלמותו העמוקה ביותר של הגיבור הנצחי של מייקל מורקוק. אבי סבג מביא לכם את סיפורו של קורום, אשר קורותיו יראו אור במהלך שנת 2007 בהוצאת ינשוף.
Fuzion- the generic rules    01/12/2006    אבי סבג
חברת hero games יחד עם R. Talsorian איחדו כוחות כדי ליצור שיטת משחק אוניברסלית שתנצל את היסודות העקרונות שבשיטות הגיבור וב- Interlock (שיטת המשחק של R. Talsorian) ותתיך אותם לכדי שיטה פשוטה, גמישה, פתוחה אוניברסלית וחופשית, כלומר שתופץ חינם ברשת. התוצאה, כפי שנראה, היתה טובה משקיוו.
הלוויתן מבבל - איפה הישראליות?    27/11/2006    אבי סבג
אבי לקח פסק זמן מקריאת ספרי רפואה וחזר אל מה שהוא אוהב לקרוא באמת - פנטזיה. השאלה היא, האם הבחירה הראשונה שלו תשיב אותו אלינו או תשלח אותו בצרחות הרחק מעולם הפנטזיה?
בריאת העולם – גזעים עמים ומדינות    08/04/2006    אבי סבג
חלק שני בסדרת הכתבות של אבי, העוסקת בבניית עולמות למערכות משחקי תפקידים. מומלץ גם לסופרים שביניכם.
הנפילים - לשחק את בני האלוהים - סקירת משחק    03/04/2006    אבי סבג
שוב אתה מתעורר, כוח עלום החזיר אליך את התודעה והמסע נמשך. אתה שחיית חיים רבים, שהייתה אל ומלך ושוטה, שראתה את עלייתה של מצריים, סעדת על שולחנו של ג'ינגיס חאן וראית את לונדון קמלה במגפה השחורה. אתה שמכיר את הסודות האדירים, שהאומנויות הנסתרות הם לחם חוקך ושהנצח הוא בן לוויתך, שב להלך על פני האדמה.
האמת האילמת    18/03/2006    אבי סבג
אבי סבג מדבר על זירות הפשע, המבנה שלהן ומה ניתן להוציא מהן. מומלץ לכל מי שמתכנן להריץ משחק פשע.
בריאת העולם - שליטי הבובות    18/03/2006    אבי סבג
"בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ, והארץ הייתה תוהו ובהו וחשך על פני תהום רוח האלוהים מהלכת על פני המים".
כתום החורף - סקירת ספר    09/03/2006    אבי סבג
אחת לעשרים ושש מליון שנים, במחזוריות בלתי ניתנת לעצירה, מכים את הארץ כוכבי המוות. אלו כוכבי שביט אשר מוטחים על ידי כוכב נודד החולף דרך פאתיה המרוחקים של מערכת השמש.
אגדת חמשת הטבעות - סקירת משחק    07/03/2006    אבי סבג
בארץ הררית, על אדמת טרשים, בצד ים סוער ובוגדני, תחת שמיים חסרי ענן ושמש יוקדת התפתחה תרבות זרה לחלוטין ושונה מכל המוכר לנו, ארץ קשה הולידה אנשים קשים.
הקיבריאדה של סטניסלב לם    17/02/2006    אבי סבג
היקום שייך לרובוטים והציביליזציה שלהם משתרעת על פני אלפי כוכבים. אין דרך טובה יותר להכיר אותו מאשר דרך עיניהם של שני הבנאים המהוללים טרורל וקלאוופקיוס, אשר שמם הולך לפניהם כעושי נפלאות כל יכולים. השניים חצו את הגלקסיה לאורכה ולרוחבה, הגיעו לקצוות הקוסמוס ולכל מקום בו נדרשו שירותיהם כפותרי בעיות מקצועיים להשכרה. השניים הונעו ע"י תאוות יצירה שלא ידעה שובע, קינאת סופרים הדדית וחיבה לא מבוטלת לזהב, בגושים גדולים אם אפשר.
KULT - משחק תפקידים בעולם שכולו אשליה    15/02/2006    אבי סבג
"המציאות היא אשליה, שקר מתוחכם שנועד להסתיר מאתנו את האמת המלאה. אמת שהיא נוראה ונפלאה כאחד." כבר מרפרוף מהיר בדפי הספר ברור לחלוטין שמשחק זה מנסה להיות שונה, מיוחד, אוונגרדי וקיצוני. היומרנות ברורה לחלוטין -KULT מנסה להביא את ז'אנר האימה האורבנית לשיאים שלא נראו עד כה. האם הצליח בכך? טוב, אז התשובה, כמו תמיד, אינה כה חד משמעית.
הוקמון; הגיבור הנצחי הנוסף של מורקוק    19/01/2006    אבי סבג
הוקמון הוא נדבך נוסף בסאגה האלמותית של הגיבור הנצחי, סאגה אותה החל מורקוק לפני כארבעים שנה ואותה הוא ממשיך לכתוב עד עצם היום הזה.
ההצגה הכי טובה בעיר    13/01/2006    אבי סבג
הדבר הבסיסי ביותר המשותף לכולנו היא היכולת ליהנות מסיפור טוב, ולא משנה הדרך בה אנו חווים אותו - כספר סרט, קומיקס או מחזה. כולנו נהנים מהתופעה הקסומה הזו המתרחשת ברגעי השיא של הסיפור, כשאנחנו ממש מרותקים למסך, לספר או לשחקן שעומד מולנו. תחושת ההזדהות עם הגיבורים, ההתנתקות הרגעית מהמציאות והמעבר הזמני לעולם הדמיוני שבו מתרחשת העלילה. התופעות הללו שגורמות לנו לפחד, לבכות ולצחוק עם הדמויות, לנסות לצעוק להם להביט לאחור כי הרוצח מתגנב מאחוריהם, אלו דברים ממכרים. כעת קחו את כל זה והכפילו פי 1000 כי במשחק תפקידים טוב אתם הכותבים של הסיפור האהוב עליכם, אתם הבמאים של הסרט הטוב ביותר שאפשר לחשוב עליו ואתם הגיבורים של העלילה הכי מסעירה שניתן לתאר.